dzisiaj na lokacie możesz zarobić maksymalnie 3,5% lub 4%

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Niestety czasy gdy na lokacie można było zarobić po kilkanaście procent w skali roku już niestety bardzo dawno minęły. Można sobie zadać pytanie, czy dzisiaj opłaca się w ogóle zakładać lokatę? Tak naprawdę wszystko zależy od analizy i podejścia. Generalnie można stwierdzić że tak. Dlaczego?

Postaramy się przeanalizować dlaczego mimo wszystko lepiej założyć lokatę. Dodatkowo wskażemy gdzie dzisiaj możesz najwięcej zyskać. Co więcej, obecnie założenie lokaty to nie problem. Nie jest konieczna wizyta w placówce banku, wszystko można zrobić samemu przez internet.

Jak wygląda sytuacja lokat na rynku dzisiaj?

Tak jak wspomnieliśmy czasy wysokiego oprocentowania już niestety minęły. Jest to spowodowane niskimi stopami procentowymi, które utrzymują się w Polsce już od kilku lat. Oczywiście można się cieszyć, że dzięki temu kredyty są tańsze, niższa inflacja itp. Jednak dla osób które chcą widzieć zysk z lokaty, to nie jest dobra informacja.

Mimo wszystko:

  • Opłaca się ulokować pieniądze na lokacie bankowej, dlatego że na rachunku bankowym przeważnie oprocentowanie wynosi 0%. Nawet konta oszczędnościowe są niżej oprocentowane niż dobra lokata. Aktualnie standardowa lokata może mieć oprocentowanie ok 1,5% w skali roku, w zależności od okresu na jaki jest zakładana
  • Deponowanie pieniędzy w banku jest bezpieczniejsze niż trzymania gotówki w domu. Należy wspomnieć, że gotówka nie trzymana na oprocentowanym rachunku z roku na rok traci – ma po prostu mniejszą wartość nabywczą.
  • Lokata bankowa to wygodny i co ważne bezpieczny sposób oszczędzania, dla osób które nie potrzebują bieżącego dostępu do gotówki.

Dzisiaj zarobisz od 3,5% do 4% na nowej lokacie

Są na rynku oferty promocyjne dla nowych klientów, które pozwalają zarobić dwa razy więcej niż w przypadku lokat standardowych na przeciętne oprocentowanie 1,5%. To propozycje dla klientów, którzy są klientami pierwszy raz. W takiej sytuacji promocyjne oprocentowanie może wynieść nawet 4%. Niestety w dużej części przypadków takie lokaty mają ograniczoną maksymalną kwotę do np. 10000 zł lub okres lokaty – przeważnie jest 3 miesiące.

Obrazek przedstawiający banknoty 100 zł.Czy warto? Naszym zdaniem TAK! Ponieważ, samo założenie jest bardzo proste. Formalności można załatwić i założyć lokatę przez internet, a wyższe oprocentowanie pozwoli się cieszyć większym zyskiem. Należy pamiętać, że istotą oszczędzania jest pozyskiwanie nawet najmniejszego zysku, czy to będzie 1 zł czy trochę więcej, ale w skali dłuższego okresu czasu pozwoli Ci to zgromadzić większy majątek.

Jeżeli chciałbyś założyć dobrą lokatę online wysokooprocentowaną, przygotowaliśmy aktualne propozycje banków dla Ciebie.

Przedstawiamy je także poniżej.