Jakie konto bankowe wybrać?

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Konto bankowe ranking

Rachunki bankowe stają się dzisiaj coraz bardziej popularne, korzysta z nich już znaczna część polskiego społeczeństwa. Powodem tego jest przede wszystkim to, że bezpieczniejsze jest trzymanie pieniędzy w banku, niż w domu. Co ważne, na rynku znajdziemy wiele ofert z darmowymi kontami bankowymi. Od nas zależy, którą dokładnie propozycję wybierzemy.

Konto bankowe – jakie wybrać?

Obrazek przedstawiający banknoty 100 złWytyczne – parametry które warto wziąć pod uwagę wybierając konto

  • dostęp do konta internetowego. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ w dzisiejszych czasach Internet odgrywa ogromną rolę, również jeśli chodzi o płacenie rachunków czy płatność za zakupy internetowe. Posiadając konto bankowe internetowe możemy także w dowolnej chwili sprawdzić stan naszego konta,
  • opłaty za korzystanie z konta, karty płatniczej oraz bankomatów. Niektóre banki oferują darmowe wypłaty z bankomatów, ale jedynie w ich sieci. Z kolei w innych propozycjach mamy kartę darmową, jeśli wykonamy płatność bezgotówkową na wyznaczoną kwotę,
  • opłaty za podstawowe usługi (tj. wykonanie przelewu zewnętrznego). Znaczna część banków oferuje darmowe konto bankowe (w tym także bezpłatne przelewy krajowe, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne).

Weź pod uwagę wszystkie wyżej wymienione kwestie i wybierz dla siebie najlepsze konto osobiste.

Dobre konto w banku oferuje także, możliwość skorzystania z wielu dodatkowych usług bankowych, możesz założyć dobrą lokatę na preferencyjnych warunkach czy skorzystać z kredytu gotówkowego dostępnego online.

Wiele osób ma kilka rachunków w różnych bankach

Znak ok, tick - rekomendowane konto bankoweWarto pamiętać, że tak naprawdę rachunek zawsze można zmienić, zamykając swój poprzedni. Wiele osób ma także otwartych kilka rachunków w różnych bankach. Dzięki temu, zawsze jest możliwość skorzystania z oferty, która najbardziej pasuje do naszych aktualnych potrzeb. Jedne banki mają prostszą bankowość internetową. Inne mają dużo łatwiejszą i przyjemniejszą w obsłudze aplikację mobilną. To wszystko zostało uwzględnione w rankingu.

Wszystko zależy od naszych wymagań i gustów. Nie bez znaczenia jest również rekomendacja banku, czyli jego wizerunek czy opinie o nim.

 

Jak założyć konto bankowe?

Kobieta z telefonem w ręce.Otworzenie rachunku bankowego jest bardzo łatwe i szybkie, szczególnie w obecnych czasach pandemii. Banki bardzo mocno uprościły procedury i umożliwiły wygodną rejestrację swoich klientów online. Obecnie konto możesz otworzyć na kilka sposobów. Pierwszy to tradycyjna wizyta w placówce, chociaż ze względu na bezpieczeństwo najmniej rekomendowana. Duża część banków ograniczyła także liczbę swoich placówek.

Drugi sposób to otwarcie rachunku całkowicie zdalnie przez internet. Oznacza to, że wszystkie formalności załatwisz online. Do otwarcia nowego konta osobistego wystarczy Ci dowód osobisty i numer telefonu. Wiele banków wprowadziło także bardzo szybką metodę otworzenia rachunku na tak zwane „selfie”. Wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie które potem jest porównywane z dokumentem. Dzięki temu proces został bardzo uproszczony i trwa raptem parę minut.

Natomiast tradycyjnym sposobem otwarcia konta przez internet jest wypełnienie formularza z danymi, otrzymanie umowy online i zweryfikowanie konta np. przelewem z innego banku. Można także zamówić usługę kuriera. Praktycznie każdy znajdzie odpowiedni sposób dla siebie.

Duża liczba promocji dodanych do konta

Stale obserwujemy trend jakim jest dodawanie dodatkowych korzyści i promocji przez bank do nowo otwieranych rachunków. Czyli z takich gratisów mogą skorzystać nowi klienci. Z pewnością warto z tego typu formy dodatkowej premii skorzystać, bardzo często jest to właśnie korzyść w postaci 200zł czy nawet 300zł dla klienta który spełni kilka dodatkowych warunków tj. liczba płatności kartą czy przelew wynagrodzenia (warunki określone w umowie i promocji konta).

To zawsze dodatkowy przysłowiowy „grosz” który możesz wykorzystać na różne cele.

Z pewnością nie warto otwierać konta które będzie drogie w utrzymaniu, czyli będzie posiadało szereg dodatkowych opłat. Niestety nie wszystkie banki zawsze są tanie, dobrze jest mieć to na uwadze. Staraliśmy się przeanalizować obecny rynek bankowych i przedstawić Ci aktualne promocje przy rachunkach bankowych. Polecamy przeczytać i wybrać odpowiednie, najbardziej korzystne dla siebie.

Jakie konto bankowe rekomendujemy?

 

Dziękujemy, że odwiedziłeś portal finansowy DoradcaFinansowy24.pl

Znajdziesz tutaj aktualizowane na bieżąco informacje o różnych produktach finansowych z których dzisiaj dobrze jest skorzystać.