O czym należy pamiętać biorąc kredyt gotówkowy?

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Wiele czynników może decydować o tym, czy otrzymamy pożyczkę gotówkową od banku. Sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa, czyli mówiąc szczegółowo liczony jest scoring punktowy. Jest to zbiór konkretnych cech takich jak zarobki, aktualne zadłużenie czy obciążenia, za które przyznawane są punkty. Osoby, które uzyskają większą sumę, mają w ocenie banku dużo większe szanse na otrzymanie pieniędzy – są po prostu dobrymi klientami.

Zdolność kredytowa to jedno ale liczą się także parametry kredytu

Kredyty gotówkowe to dla większości osób ostatnia szansa na zrealizowanie wyznaczonego celu. Często zarobki nie pozwalają na to, aby w krótkim czasie odłożyć dość wysoką kwotę na np. kupno mieszkania czy nowego samochodu. Pożyczenie pieniędzy w banku to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji.

Pożyczenie pieniędzy w banku. Obrazek przedstawiający banknoty 100 zł.Oczywiście zaciągnięcie kredytu nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przede wszystkim:

  • sprawdzić oprocentowanie (pamiętajmy o tym, że w koszt kredytu oprócz oprocentowania nominalnego wchodzą także wszelkie opłaty oraz prowizje. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na oprocentowanie rzeczywiste i Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO),
  • porównać ofertę różnych banków (w tym przypadku niezwykle pomocne są porównywarki kredytowe, które umożliwiają porównanie okresu spłaty, wysokości rat, oprocentowania, itp.),
  • zapytać o ubezpieczenie (zazwyczaj jest ono dobrowolne. Tak naprawdę każdy kredyt gotówkowy warto ubezpieczyć, ponieważ jest to zabezpieczenie na wypadek choroby lub utraty pracy. Podczas podpisywania umowy przyjrzyjmy się jednak dokładnie jego warunkom, kosztom oraz zakresowi.

Historia kredytowa

Dzisiaj łatwo dostępny jest także kredyt gotówkowy online. Należy jednak pamiętać, że musimy posiadać zdolność kredytową. Najistotniejsze czynniki od których zależy zdolność kredytowa to:

  • wysokość dochodów,
  • źródła oraz regularność uzyskiwania dochodów,
  • historia kredytowa (terminowość spłaty kredytu),
  • wiek i status cywilny,
  • cel kredytu.

Warto wspomnieć, że większość instytucji w Polsce, takich jak banki starają się przed udzieleniem pożyczki sprawdzić dokładnie swojego klienta. W tym celu weryfikują, m.in. raport o sytuacji kredytowej – często jest pobierany z BIK, czyli z biura informacji kredytowej. Dzięki temu ocena zdolności kredytowej jest pełniejsza. Dobrze jest o tym pamiętam, w momencie gdy wybieramy formę pożyczki.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Można także zdecydować się na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Dzięki temu bez większego problemu możesz zdobyć potrzebne pieniądze, które trafią na konto, nawet w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy. Brak formalności znacznie skraca czas uzyskania kredytu.

Ciekawą nowością jest kredyt online w eurobanku. Dostępny jest tylko na oświadczenie o dochodzie. Pieniądze wypłacane są nawet w 15 minut. Co ważne jest on całkowicie online, czyli bank idzie w kierunku firm pożyczkowych oferując przy tym prosty proces ubieganie się o pieniądze.

Znak ok, tick - rekomendowany kredyt gotówkowy.Z pewnością dobra pożyczka czy kredyt, to produkt którego nie powinniśmy się bać. Dobrze dobrana oferta, może pomóc w realizacji planów dużo szybciej, niż miałoby to miejsce w sytuacji gdy zaczniemy oszczędzać na daną rzecz. Zdarzają się także sytuacje, gdzie nie mamy czasu na oszczędzanie i potrzebujemy pieniędzy na już. Wtedy niezwykle ważne jest by wybrać ofertę sprawdzoną i rekomendowaną.

Jakie kredyty gotówkowe rekomendujemy?

 

Dziękujemy, że odwiedziłeś nasz portal DoradcaFinansowy24.pl.

Może potrzebujesz darmowego dobrego konta bankowego?

Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj oferty spełniły Twoje oczekiwania.
Pamiętaj o tym, że tutaj znajdziesz aktualne oferty oraz porady z jakich produktów finansowych dzisiaj warto skorzystać.