Kredyt hipoteczny

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Piękna kobieta leżąca na kanapie i przeglądająca oferty kredytów.

Kredyty mieszkaniowe cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Ma to związek z chęcią ulokowania swoich dodatkowych oszczędności przez większą część Polaków. Czy jednak dostępne są obecnie dobre oferty banków w zakresie kredytów hipotecznych, by móc kupić swoje nowe mieszkanie? Z jakiego banku skorzystać, decydując się na kredyt mieszkaniowy, by nie stracić majątku na opłatach, prowizjach czy oprocentowaniu?

Własna nieruchomość to poczucie bezpieczeństwa, ale także zabezpieczenie na przyszłość. Znaczna liczba osób ma dodatkowe oszczędności które udało się pozyskać przez ostatnie kilka lat. Niskie oprocentowanie lokat, praktycznie sięgające zeru sprawiło, że bardzo mocno ożywił się rynek mieszkaniowy. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania wzrosły także ceny mieszkań.

Duże miasta są najdroższe jeżeli chodzi o cenę za m2 nowego mieszkania. Bardzo dużo zależy od lokalizacji, powierzchni mieszkania czy chociażby piętra na którym znajduje się lokal. Wysokie ceny nie odstraszają jednak potencjalnych inwestorów, dlaczego? Ponieważ po prostu obecnie nie ma lepszej alternatywy na polskim rynku, jeżeli chodzi o bezpieczne ulokowanie kapitału.

Niestety nie każdy z inwestorów dysponuje pełną kwotą na zakup nieruchomości. Z reguły budżet startowy wynosi ok 100 tyś zł, co chętnie przeznaczane jest jako wkład własny, resztę wartości nieruchomości staramy się kredytować w banku. Kredyty hipoteczne cieszą się z tego powodu dużym zainteresowaniem, co po części tłumaczy fakt, że oprocentowanie kredytu mieszkaniowego jest dużo niższe niż tradycyjnej pożyczki. Dodatkowo możemy tak dobrać wysokość miesięcznej raty, by nie obciążała ona zbyt bardzo naszego miesięcznego budżetu. Wszystkim sterujemy za pomocą długości trwania kredytu, które może wynosić nawet ponad 30 lat.

Czy kredyt hipoteczny się opłaca?

Pieniądze 100 zł. BanknotyDobra wiadomość dla osób które ubiegają się o kredyt mieszkaniowy, a nie mają możliwości sfinansowania zakupu za gotówkę jest taka, że kredyt hipoteczny jest obecnie najtańszym produktem kredytowym dostępnym na rynku. Oznacza to, że oprocentowanie takiego kredytu w porównaniu ze zwykłym kredytem bankowym jest na poziomie ok 5 do 10 proc. niższe. To gwarantuje Ci możliwość pożyczenia większej kwoty, a koszty odsetek będą niższe. Oczywiście to wszystko rozkładane jest co najmniej na kilka lat spłaty. Jednak uwzględniając ten fakt, to się po prostu opłaca! (bo przecież i tak jesteśmy zmuszeni skorzystać z pożyczenia pieniędzy od banku).

Decydując się na kredytowanie nieruchomości dobrze jest sprawdzić kilka ofert aktualnie dostępnych w Polsce. Banki mają ciekawe promocje, chcą przyciągnąć nowych klientów. Często z wykorzystaniem innych produktów bankowych takich jak konta bankowe można liczyć na dodatkowe korzyści w odniesieniu do kredytu hipotecznego. Co ważne, w dobie pandemii większość formalności możemy załatwić całkowicie zdalnie, przez internet. Wygodna i bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

Aktualne oferty banków jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne

Przedstawiamy kilka atrakcyjnych ofert bankowych dostępnych na zakup własnej nieruchomości. To miejsca (banki) gdzie możesz złożyć wniosek, a bank się z Tobą skontaktuje i przedstawi Ci dodatkowe szczegóły.

Logo ikonka sakwy z dolarem.Opłaty wpływające na wysokość raty kredytu hipotecznego

Wybierając kredyt mieszkaniowy dobrze jest zapoznać się z takimi parametrami:

  • oprocentowanie kredytu,
  • opłata przygotowawcza tzw. prowizja kredytowa,
  • wymagalne ubezpieczenia czy dodatkowe opłaty,
  • warto pamiętać, że jeżeli kupujesz nieruchomość, to do czasu gdy Twoje dane trafią do księgi wieczystej będziesz musiał opłacać tak zwane ubezpieczenie pomostowe.

Lista dobrych ofert bankowych dostępna jest poniżej, możesz tutaj bezpośrednio przejść do strony banku lub skontaktować się z doradcą bankowym który udzieli Ci dodatkowych istotnych informacji. Wszystko po to by podjęta decyzja była jak najlepsza.

RRSO kredytów hipotecznych jest bardzo niskie (niecałe 3%) co sprzyja i bardzo podnosi atrakcyjność tego typu finansowania nieruchomości!

Kredyty hipoteczne online: