Najlepsza lokata bankowa na zysk?

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Pieniądze 100 zł - banknoty na wybór lokatyJeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności to zdecyduj się na lokaty bankowe. Dzięki nim możesz być nie tylko spokojny o pieniądze, ale również cieszyć się zyskiem z oprocentowania swojego depozytu. Dlatego podczas podejmowania decyzji, warto na samym początku sprawdzić i porównać ze sobą oferty wielu banków.

dobra lokata bankowa gwarantuje spokój

Najlepsze lokaty bankowe różnią się między sobą pod wieloma względami, dlatego należy im się uważnie przyjrzeć. Po pierwsze pomocne są lokaty ranking, dzięki którym w jednym miejscu widoczne są wszelkie zalety i wady danej oferty bankowej.

Ważne kwestie, które dobrze jest wziąć pod uwagę podczas wybierania lokaty to

  • rodzaj lokaty (tradycyjna bądź progresywna),
  • wysokość opłat za wcześniejsze zerwanie umowy,
  • wysokość oprocentowania w skali roku (podawane przez banki oprocentowanie to oprocentowaniem brutto. Od wypracowanych odsetek będziemy musieli odjąć podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%),
  • okres trwania lokaty (określony w umowie. Może to być zarówno kilka miesięcy, jak i kilka lat),
  • typ stopy procentowej (stała bądź zmienna),
  • typ kapitalizacji odsetek (np. kapitalizacja dzienna, kapitalizacja miesięczna, kapitalizacja po zakończeniu okresu trwania lokaty. Oczywiście im częstsza kapitalizacja odsetek, tym lepiej dla nas),
  • czy musimy skorzystać także z innych produktów banku (przykładowo założyć konto oszczędnościowe).

Znak ok, tick - rekomendowana lokata bankowa

Po drugie, tak naprawdę każda lokata oferuje inne warunki, warto więc dokładnie przyjrzeć się propozycji wybranego przez nas banku. Co więcej korzystna lokata to lokata krótkoterminowa z dzienną kapitalizacją odsetek, z jak najwyższym oprocentowaniem i stałą stopą oprocentowania. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję stabilnego zysku, bez żadnego ryzyka.

Forma oszczędzania szczególnie polecana dla osób chcących lokować gotówkę bezpiecznie

Ten sposób oszczędzania jest bardzo wygodny i polecany dla osób nie lubiących ryzyka. Co więcej, deponowanie swoich oszczędności w banku, jest po prostu bezpieczne. Gotówka zostaje ulokowana na rachunku lokaty, który jest połączony lub nie, z naszym kontem głównym. Pozwala to odseparować pieniądze od gotówki przeznaczonej np. na codzienne wydatki. Z drugiej strony, zawsze mamy te pieniądze pod ręką – czyli możemy dokonać zerwania depozytu.

Bardzo często przy lokacie bankowej mamy możliwość założenia konta w banku, nie zawsze musi to być ze sobą powiązane (choć często jest).

Rekomendowane oferty lokat bankowych

Wybierając poniższe depozyty, wszystkie formalności załatwisz online, lokatę otworzysz wygodnie przez internet.