Mini pożyczka wybór i decyzja

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Szczęśliwi ludzie na plaży

Bieżące wydatki nie zawsze wymagają od nas zaciągania dużego kredytu. Wystarczy po prostu mała pożyczka dostępna szybko i od ręki. O taką szybką pożyczkę obecnie może zawnioskować każdy, kto ukończył 18 lat. Sam proces przyznawania pieniędzy jest prosty i błyskawiczny. Pożyczenie nie zajmuje więcej niż 15 minut, a pieniądze trafiają bezpośrednio na nasze konto bankowe.

Z jakiej pożyczki warto skorzystać?

Decydując się na pożyczenie pieniędzy przez internet warto szukać ofert promocyjnych adresowanych do nowych klientów. Dlaczego? Ponieważ firmy pożyczkowe chcą przyciągną jak największą liczbę osób do siebie, oferują nawet pierwsze pożyczki za darmo (przykładem jest NetCredit). Tak, to możliwe! Wystarczy, że spełnisz dwa podstawowe warunki.

  • będziesz nowym klientem danej firmy pożyczkowej (czyli bierzesz u nich pożyczkę pierwszy raz)
  • oddasz swoje zobowiązanie w wyznaczonym terminie (zazwyczaj jest to ok 30dni)

I to wszystko! Dzięki temu, dobrze planując budżet domowy możesz z takich pożyczek korzystać i nie ponosić przy tym dodatkowych kosztów takich jak opłaty czy prowizje. Wystarczy, że za każdym razem wybierzesz nowego pożyczkodawcę. Czyli mało skomplikowany proces na łatwe pożyczenie pieniędzy.

Pożyczka krótkoterminowa czy ratalna

Oczywiście łatwiej spłacać pożyczkę w ratach. Niestety w tej sytuacji nie otrzymasz pieniędzy za darmo. Każda pożyczka jest oprocentowana, a o całkowitym koszcie pożyczki mówi nam RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Im jest ona niższa, tym dana oferta jest tańsza. Dodatkowo zaletą pożyczek ratalnych jest większa kwota którą otrzymasz, może to być nawet 20000 zł na okres 36 miesięcy.

Dobrym wyborem jeżeli chodzi o większe sumy czyli pożyczenie większej kwoty są kredyty bankowe. Dzięki nim także w ratach możesz otrzymać nawet 150000zł, a spłatę rozłożysz wygodnie nawet na 5 lat.

W przypadku pożyczki krótkoterminowej koszty są dużo niższe, przy założeniu że tak jak wspomnieliśmy jesteś nowym klientem firmy i oddasz swoje zobowiązanie terminowo. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz na opłatach i prowizjach. Na naszym portalu przedstawiamy dobre szybkie pożyczki online, dzięki którym zdecydujesz która z ofert jest dla Ciebie najkorzystniejsza i gdzie warto obecnie złożyć wniosek.

Mini pożyczka dobrym rozwiązaniem

Z pewnością w sytuacji gdy potrzebujesz raptem kilkaset złotych lub nawet 2000zł to pożyczka krótkoterminowa będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Pożyczyć możesz na okres do 30 dni, czyli np. pożyczasz w połowie miesiąca i oddajesz za miesiąc (już po nowej wypłacie którą otrzymasz powiedzmy na początku nowego miesiąca). To łatwe i proste.

Podsumowując, kilka zasad którymi możesz się kierować przy podejmowaniu decyzji:

  • szukaj ofert promocyjnych czyli dostępnych za darmo dla nowych klientów
  • nie pożyczaj na zapas – czyli pożycz taką kwotę jakiej aktualnie potrzebujesz
  • reguluj swoje zobowiązanie w terminie
  • wybieraj pożyczki z jak najniższym RRSO (im niższe tym pożyczka tańsza)

 

Sprawdź mini pożyczki pozabankowe dostępne online