na co najchętniej pożyczamy pieniądze od banku lub firm pożyczkowych?

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

osoba trzymająca banknoty

Słyszymy w mediach i prasie, że gospodarka rośnie i się rozwija. To prawda, widać to gołym okiem, także wśród klientów sklepów, usług czy turystyce. Coraz więcej osób posiada więcej pieniędzy, sprzyja temu 500+ czy bardzo niskie bezrobocie. Mimo to coraz chętniej Polacy korzystają także z oferty firm pożyczkowych czy banków pożyczając coraz to większe kwoty.

popularność kredytów i pożyczek rośnie

W statystykach publikowanych na stronach firm finansowych czy portalach finansowych możemy przeczytać ze wartość zadłużenia czyli kwoty pożyczonej w roku 2018 wzrosła w odniesieniu do lat poprzednich, podobnie sytuacja wygląda w ramach roku 2019. Zmienił się trend pożyczania pieniędzy, nie pożyczamy już tak często z powodu tego że mamy trudną sytuację finansową (chociaż takie sytuacje również mają miejsce) tylko coraz chętniej pożyczamy by szybciej zrealizować swoje plany zakupowe.

Rośnie udział kredytów bankowych zaciąganych na coraz większe sumy pieniędzy. Nie jest już zaskoczeniem wzięcie kredytu na kwotę 50 tyś. złotych czy nawet 100 tyś. złotych, mówimy tutaj o kredytach konsumpcyjnych a nie mieszkaniowych. Także w przypadku szybkich pożyczek oferowanych przez internet można otrzymać kwotę do 6000 zł, a w przypadku pożyczek ratalnych nawet 25000 zł. To już dość znaczne sumy pieniędzy.

coraz chętniej robimy zakupy

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, zakupy to najczęstszy powód wzięcia pożyczki lub kredytu. Po prostu Polacy nie chcą czekać na coś oszczędzając systematycznie pieniądze, wolą cieszyć się daną rzeczą wcześniej, a następnie spłacać jej wartość w postaci pożyczki ratalnej lub kredytu. Bardzo chętnie pożyczamy by zrealizować swoje plany takie jak nowy sprzęt agd czy rtv, panie często decydują się na zakup modnych kreacji (np. nowa modna sukienka czy chociażby uniwersalne stylowe czółenka), panowie skupiają się na motoryzacji (pieniądze trafiają na zakup samochodu, naprawę lub dodatkowe akcesoria np. alufelgi).

To wszystko sprawia, że czując się stabilniej finansowo czyli mając stały dochód, coraz chętniej i swobodniej sięgamy po pożyczki czy kredyty bankowe. Należy pamiętać by w takich sytuacjach zachować płynność finansową co jest niezwykle istotne i ważne.

Są oczywiście sytuacje gdy pożyczka jest zaciągana po to by spłacić zaległe zobowiązania czy rachunki. Jednak udział takiego powodu systematycznie spada. Rośnie natomiast chęć wypoczynku, wyjazdu i spędzenia wspólnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Coraz chętnie wyjeżdżamy na urlop czy weekend. Bardzo popularne są góry – Zakopane przeżywa w tym sezonie praktycznie oblężenie, podobnie jest z kurortami nad morzem.

darmowe pożyczki ulubione przez Polaków

Jedną z ulubionych form pożyczania pieniędzy przez Polaków są darmowe pożyczki. Dlaczego? Głównie z tego powodu że są szybkie i można otrzymać pieniądze bardzo łatwo. Wystarczy złożyć wniosek na stronie firmy pożyczkowej, podać swoje dane oraz kwotę którą się chce otrzymać i to wszystko! Po chwili (po weryfikacji zdolności kredytowej i ocenie klienta) pieniądze są wypłacane bezpośrednio na konto bankowe. Niezwykle sprawnie oraz szybko!

Co więcej pieniądze można pożyczyć za darmo w sytuacji gdy jest się nowym klientem firmy pożyczkowej. Czyli gdy się korzysta z pożyczki pierwszy raz, oczywiście należy oddać swoje zobowiązanie w terminie, wtedy pożyczka będzie całkowicie darmowa i nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów.

Minusem jest to, że za darmo możemy pożyczyć nie więcej niż 3000 zł, jednak na codzienne zakupy lub wydatki związane z zakupami sprzętu agd, rtv lub zakupu odzieży czy to butów czy np. sukienek taka kwota w zupełności jest wystarczająca.

Na DoradcaFinansowy24.pl publikujemy dobre zestawienie obecnie dostępnych ofert pożyczek przez internet jak również bankowych ofert kredytów gotówkowych przez internet. Warto się zapoznać, gdy potrzebujesz pieniędzy i chcesz skorzystać możliwości ich pożyczenia w banku lub firmie pożyczkowej.