Potrzebuję gotówki w środku nocy – co zrobić?

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Sytuacje w życiu bywają różne, doskonale o tym wiemy. Często nieprzewidziane wydarzenia, wymają od nas szybkiego zaangażowania finansowego. Czyli prosto mówiąc, potrzebne są nam pieniądze na wydatek który pojawił się nagle. Co w tedy możemy zrobić, jeżeli nie dysponujemy odpowiednim budżetem?

Jest kilka rozwiązań, po krótce postaramy się przedstawić wady i zalety każdego z nich. Niektóre są szybkie inne bardziej wymagające czasowo. Nie mniej jednak, do rzeczy!

Gdy potrzebna gotówka to zawsze wiąże się to z pożyczką

  1. Pożyczenie pieniędzy od rodziny. Tutaj bardzo dużo zależy od okoliczności. Czy jest to dobre rozwiązanie? Hmmm… czynników składowych które pozwolą nam ocenić, czy dobre czy nie, jest dużo. Po pierwsze musisz się zastanowić jakie masz relacje z rodziną. Może masz dobre relacje z rodzeństwem? Macie kontakt i zaufanie? Jeżeli tak – to super, jest to dobry kierunek. Z reguły pożyczka od rodziny nie ma wysokich kosztów. Możesz nawet pożyczyć za damo, wszystko zależy od dogadania. Oczywiście problem komplikuje się, gdy cel na który potrzebujesz gotówki jest mniej oczywisty. Często bowiem nie chce się człowiek chwalić, na co potrzebuje pieniędzy, druga sprawa, że może to być wstydliwe. Podsumowując masz dobre relacje, temat na który potrzebujesz pieniędzy nie jest skomplikowany? Śmiało uderzaj po pożyczkę do osób bliskich.
  2. Dziewczyna z telefonem pisząca do znajomych z prośbą o pożyczkęPożyczka od znajomych. Tu podobnie jak w przypadku rodziny można mieć wiele wątpliwości. Jeżeli mamy dobrych znajomych to jest to dobra opcja. Jednak podobnie jak wyżej uzależnieni jesteśmy od tematu. Ponieważ często może paść pytanie „a na co potrzebujesz?”. Wtedy o ile temat jest przyjemny, to nie mamy z tym problemu, sytuacja się komplikuje gdy sprawa jest wstydliwa. Wybór należy do Ciebie. Oczywiście ciężko pożyczyć pieniądze w nocy, raczej z tym trzeba poczekać do dnia następnego i dopiero wtedy się skontaktować. Podobnie jest w przypadku rodziny.
  3. Pożyczka w banku czyli po prostu kredyt gotówkowy. Wiele zalet i wad. Pierwszą kwestią jest Twoja sytuacja finansowa, czyli to czy dysponujesz stałym dochodem i czy masz duże zadłużenie. Jeżeli dochód będzie odpowiedni, a nie jesteś dłużnikiem bank to dobra propozycja. Pomimo tego, że wniosek złożysz przez internet (tutaj prezentujemy dobre oferty kredytów bankowych), to tak naprawdę cały proces przyznanie kredytu trochę potrwa, czasami jest to jeden dzień, czasami nawet kilka. Bank zbada Twoją zdolność kredytową, podejmie decyzję i dopiero wypłaci pieniądze. Nawet jeżeli udasz się do placówki banku, to niewiele przyspieszysz ten proces. Zaleta? Tutaj możesz pożyczyć większą sumę pieniędzy i rozłożyć spłatę na dłuższy okres czasu. Nawet na 60 co miesięcznych rat.
  4. Szybka pożyczka przez internet online. Tutaj mamy dobrą wiadomość, oferty firm pożyczkowych są dostępne przez 24h! Czyli szybko otrzymasz pieniądze i co ważne, bezpośrednio na swoje konto bankowe. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, złożyć wniosek przez internet by już po chwili cieszyć się z pieniędzy. Zalety? Bardzo dużo, po pierwsze szybkość. Formularz o pożyczkę jest prosty, wypełnia się tylko podstawowe dane, dokonuje weryfikacji Obrazek przedstawiający banknoty 100 zł.tożsamości (najczęściej jest to przelew 1gr ze swojego konta bankowego) i to wszystko. Czeka się na decyzję i pieniądze – dosłownie 10 min..Drugą zaletą jest możliwość pożyczenia za darmo. Tak! Nowe firmy pożyczkowe dla swoich nowych klientów oferują pierwsze pożyczki za darmo. Na czym to polega? To nic innego jak udzielenie pożyczki z RRSO 0% czyli gdy oddasz pieniądze w terminie – nic nie zapłacisz. Żadnych dodatkowych kosztów czy odsetek. Czas udzielania takich pożyczek to ok 30 dni, czyli na tyle możesz otrzymać kwotę. Z reguły suma pieniędzy nie przekracza 3000zł. Trzecia zaleta to to, że możesz zawnioskować o gotówkę o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca gdzie jesteś. Wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu lub smartfona. Czyli takie rozwiązanie ma wiele plusów, szczególnie również taki – nie musisz nikomu mówić, że potrzebujesz pieniędzy. Nikt nie musi o tym wiedzieć. Listę dobrych pożyczek online pozabankowych przez internet 24h publikujemy także na naszym portalu.

Podsumowując

Jak widać możliwości jest sporo. Wszystko zależy od nas samych oraz od naszej sytuacji. Musisz się zastanowić jakiej kwoty potrzebujesz, a także na jaki czas chcesz pożyczyć pieniądze. Dłuższy termin proponujemy kredyt bankowy lub pożyczkę u rodziny / znajomych. Krótszy termin i niższa kwota, lepiej wybrać szybką pożyczkę online lub rodzinę / znajomych.

Napisała do nas Pani Joanna z Krakowa: dziękuję za rady, u mnie padło na pożyczkę, bo nie chciałam nikomu mówić o mojej sytuacji. A tak, szybko, dyskretnie – pieniądze były na moim koncie bankowym. Na tym mi zależało!

Powodzenia!