Trudna sytuacja z pożyczkami i kredytami w czasie pandemii

DoradcaFinansowy24.pl - oferty produktów bankowych

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Z początkiem roku jeszcze cieszyliśmy się prężnie funkcjonującą gospodarką, dużym wzrostem ekonomicznym. Polacy bardzo chętnie korzystali z usług oraz kupowali towary, generując ogromny popyt.

Wszystko zmieniło się za sprawą pojawienia się wirusa COVID-19, czyli inaczej koronowirusa który przyszedł do Europy z Chin. Ze względu na szeroko podjęte środki związane z walką o rozprzestrzenianie się zarazy, znacząco spadła aktywność konsumencka. Wiele firm zarówno tych małych jak i dużych obecnie boryka się z dużym spadkiem dochodów czy po prostu zleceń. Stoi całkowicie branża motoryzacyjna, kryzys jest w gastronomii i turystyce. Praktycznie bardzo mało branż jest w stanie przetrwać nagły spadek dochodów.

Trudna sytuacja dotyczy także branży finansowej. Obecnie wiele firm pożyczkowych zawiesiło udzielanie pożyczek. Jest to związane z nowymi regulacjami prawnymi, a także obawą o zachowanie płynności finansowej oraz po prostu o spłacalność pożyczek. Na rynku działa może połowa firm z listy, które działały przed pandemią.

Podobnie jest w bankowości, banki coraz bardziej weryfikują swoich klientów. Zaostrzyły kryteria zdolności kredytowej i dotyczy to zarówno kredytów konsumenckich jak i kredytów mieszkaniowych. Jednym słowem, pożyczyć pieniądze jest obecnie dużo trudniej niż jeszcze z początkiem lutego.

Miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie potrwa długo, bo będzie to bardzo niekorzystne dla większość polskiego społeczeństwa (nastąpi duży wzrost bezrobocia oraz zmieni się całkowicie mentalność osób).

Firmy finansowe i banki udzielające kredytów i pożyczek w czasie COVID-19

Warto zapoznać się z aktualnie dostępnymi ofertami finansowymi: